PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38312}

Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Sinbad: Legend of the Seven Seas
7,3 21 254
oceny
7,3 10 1 21254
4,8 5
ocen krytyków
Sindbad: Legenda siedmiu mórz
powrót do forum filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Nie wiem czy tylko mi sie wydaje, ale S:L7M jest jakby czyms w stylu piratow, tyle ze powstalo wczesniej... mamy tu motyw ala Kraken na samym początku... mamy egoistycznego złodziejskiego pirata tytułowego Sindbada, podobnie jak Jacka... czasem śmieszące scenki... i niesamowite efekty jak na bajke... a do tego wszystko okraszone znakomitą/lepszą muzyką niż piraci... o ile mi wiadomo to DreamWork jest konkuretem Walda Disneya... jestem ciekaw jak disney wykupil prawa do kilku drobiazgów... świetnie czekam na odtworzenie w kinematografii :P bardzo fajna bajeczka :) 10/10

incom

Taak,zauważyłam najwięcej w 3 części Piratów tzw. zapożyczeń ;D
Z tego co wiem,powstały w tym samym roku,więc na pewno od siebie nie ściągali,ale to prawda,że oba filmy są bardzo podobne ^^
No i takie rzeczy jak Kraken itp. to istnieją w tych wszystkich legendach pewnie,nie mamy się co czepiać ;D

incom

nie wiem jak mogli zapożyczyć skoro sindbad jest z 2003 roku a 3 cześć piratów z 2007

apach99

w osatnich zdaniach chodzi mu o to,że to Disney w Piratach podrabia Sindabada

japieprze

jak dla mnie Piraci podrabiają Sin. na maksa. przecież w piratach są sceny jak statek płynie pod baardzo rozgwieżdżonym niebem (i morzem) i tu też, jest zamarznięta woda, i dużo innych momentów skopiowanych.
ach, Eris jest cudowna

ocenił(a) film na 7
assena

Uwielbiam "Piratów". Znam bardzo dobrze każdą część i również zauważyłam niezwykłe podobieństwo wielu scen. Jednakże nie zamierzam nikogo oskarżać o podrabianie.
Po za tym film ten bardzo mi się podobał (pewnie dlatego, że kocham "Piratów" ;))

ocenił(a) film na 8
incom

omg to co już w żadnym filmie nie będzie mógł się pojawić kraken, rozgwieżdżone niebo, zamarznięta woda i walki miedzy piratami bo o nie daj boże ktoś oskarży ich o zapożyczenie z sinbada? Opanujcie się. To tak samo jakby porównywać filmy katastroficzne omg patrz wybuchł wulkan tak samo jak w tamtym filmie, albo patrz ona zginęła bardzo podobnie jak w innym w innej scenie. Zresztą w filmie ,,Starcie Tytanów" też pojawił się kraken, to znaczy że też został ten motyw zapożyczony?

ocenił(a) film na 9
gumis1412

Fakt, było parę zapożyczeń:
-Ujęcie statku pod rozgwieżdżonym niebem
-Motyw samej bogini (w Piratach to była Calypso, a w Sindbadzie - Eris)
-Ujęcie z zimowej perspektywy
-Kraken
-Marina momentami przypominała mi z zachowania Elizabeth Swan ;)
-Porównanie Jacka do Sindbada (no.. ciut podobni byli z charakteru)
-Motyw granicy świata (że Ziemia jest płaska i dopłynięcie do jej końca)
-Idąc dalej tropem poprzedniego punktu: motyw z żaglami po wypłynięciu za granicę Ziemii
-Motyw syren (bardzo podobne przedstawienie, tylko wygląd inny)

Ale nie zapominajmy, że pewne pomysły mogą się powtarzać, bo są zawarte w mitach i legendach, nie mówiąc o całych mitologiach i wierzeniach, a także o opowieściach morskich, które przewijają się w wielu utworach - zarówno literackich, jak i filmowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones