PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32220}

Wspaniały świat braci Grimm

The Wonderful World of the Brothers Grimm
7,4 1 164
oceny
7,4 10 1 1164
Wspaniały świat braci Grimm
powrót do forum filmu Wspaniały świat braci Grimm

Ojej nie miałam pojęcia, że ktoś jeszcze o tym filmie pamięta:) Wydawało mi się, że jest młodszy:) Mam 22lata, ale pamiętam, jak lecial kiedys w TV i tata nagrał mi go na video i ogladałam go na okrągło:) Teraz pamiętam już tylko fragmenty poszczególnych baśni:) Najbardziej podobała mi się ta, o księżniczce, która dziurawiła pantofelki:) Jeśli dobrze kojarzę:)Chciałabym, by jeszcze kiedyś puścili go w Tv...:)

ocenił(a) film na 10
perelka

na kablowce a dokladnie na programie tcm co jakis czas jest ten film
ostatnio byl z miesiac temu

krzysiek_s24

Tez mialam na kasecie;) nie wiem co się z nią stało;(
No wlasnie leciało na TCM, ale tylko na tym "całodobowym"... Ja mam ten nocny co leci na cartoonnetwork... niestety;(

ocenił(a) film na 10
perelka

ja właśnie dzisiaj oglądałam. i właśnie na tcm :). przez przypadek znalazłam sam kanał xD.
ach, uwielbiam Grimmów.

ocenił(a) film na 9
podrobka_szczescia

ja też miałam na VHS :) aż mi się ciepło zrobiło jak sobie o tym filmie przypomniałam, przy najbliższej okazji poszperam w domu, może uda mi się odnaleźć zagubione smaki dzieciństwa :) dorosłość stety-niestety odbywam bez telewizora :/

perelka

Ten film chyba każdy miał kiedyś nagrany na kasecie video :) Ja też miałam!!! :) Przecudowna opowieść posiadajaca w sobie niepowtarzalny klimat, a te baśnie, które opowidali bracia Grimm w tym filmie...cudowne!!! Te krasnoludki, które pomagały szyć buty szewcowi po nocach gdy ten spał :) albo ten dzielny giermek, który zabił smoka a nie jego tchórzliwy Pan, który niestety potem zabił giermka aby zdobyć dla siebie chwałe, ale...potem wszystko dobrze się skończyło-tak jak być powinno(pouczająca bajka) :) Szkoda, że już nie robią takich filmów :( i szkoda, że puszczaja go tylko na TCM, bo niestety nie posiadam tego kanału, a film ten bardzo chetnie bym sobie jeszcze obejżała. TVP1, TVP2, TVN, Polsat i TVN7 - ruszcie się i puszczajcie niezapomniane piękne stare filmy, a nie w kółko to samo!!! Tak aby ludzie nie musieli ciagle tylko wspominać filmów z młodości. Stare kino, to dobre kino :)
Polecam bardzo mocno ten film!!! :)

perelka

Nie będę oryginalny, bo oczywiście też miałem ten film na VHS-ie :D Jest po prostu genialny! Ale już gdzieś się zapodział, albo ktoś skasował :( Nie wiecie czy ten film można gdzieś w necie dostać??

ocenił(a) film na 10
perelka

Ja też ten film pamiętam z dzieciństwa :) tata mi go nagrał bo puścili go w telewizji dość późno w serii "Perły z lamusa" (jak dobrze pamiętam) :) Mam to szczęście że mam TCM i nagrałam go bo leciał akurat o 00:55 :D Mam 19 lat a dalej lubię go oglądnąć z młodszą siostrą a zwłaszcza bajkę o elfach (ach ta ich piosenka):) A księżniczka dziurawiła pantofelki bo tańczyła całą noc z cyganami :)

użytkownik usunięty
ariadna_k

Ten film to oczywista, najgenialniejsza bajka z dzieciństwa... Do tej pory pamietam piosenke zabawek w domu szewca... Auuuuu Auuuuu:)
Na zachodzie ten film znajdziemy na DVD, ale zeby ktos pomyslal i wydal go w nazym kraju... eeee..bo po co? Ciekawostka, na zachodzie ukazala sie wydluzona wersja... z dodatkowymi piosenkami i paroma scenami...

DYSTRYBUTORZY! Wydajcie ten film na DVD, bardzo Was prosimy.
Dzieci (te dorosle takze)

perelka

Dla tych którzy kochaja ten film:

http://pl.youtube.com/watch?v=dHilO8alEiE&feature=related

perelka

hah ja ma 27 lat i tez miałam go na video i tez maglowałam go na okragło.... rewelacyjny film!

perelka

Witam serdecznie...
widze ze nie tylko ja ogladalam ten film w dziecinstwie.
powiem wam ze mam 23 latai przez cale praktycznie moje zycie szukalam tego filmu ;/ bawane co..dzis go odszukalam..az sie rozplakalam..pamietalam maly wycinek z calosci. Kiedy go widzialam pierwszy i ostatni raz mialam 3 lata.
dzis padam ze szczescia!!
obejrzalam na you tubie wstep..ale nie chce widziec wiecej zeby nie odbeiravc sobie przyjemnosci spokojnego ogladania.

mam prosbe do kazdego komu uda sie to przeczytac. jesli jest opcja kupienie od kogos filmu lub go przegrania to zostawiam do siebie namiary i prosze o kontakt bez wzgledu na to ile czasu minie.

calypso-sea@wp.pl
gg. 2775507

z gory dziekuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones